Σάββατο 21 Φεβρουαρίου 2015

Στο Χι έμεινε το τοπικό ντέρμπι με τον Ολυμπιακό Λιοσίων (1-1).

Πέντε λεπτά νωρίτερα έληξε το ματς ο διαιτητής Περράκης(video) .

Πέντε λεπτά νωρίτερα σφύριξε την λήψη του αγώνα με τον Ολυμπιακό Λιοσίων ο διαιτητής Περράκης, προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλάθλων που έβλεπαν το ματς και ιδιαιτέρως των παικτών και παραγόντων της ομάδας καθώς στο διάστημα αυτό είχαν εντείνει τις προσπάθειες για ανατροπή του ισόπαλου αποτελέσματος.
 Στο αγωνιστικό μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα μιας και προσπαθούν για την σωτηρία τους και είχαν σουτ με Τζέλο στο 4' και απόκρουση απο τον Ανδριόλα. Στο 22' ο Σπυρόπουλος Π. έβγαλε όμορφη πάσα στο Τρακόση αλλά πρόλαβε το σουτ ο Παπαδόπουλος. Στο 24' σουτ που επιχείρησε ο Μανάρας αποκρούστηκε απο τον Στουραίτη.

Στο β' ημίχρονο τα ματς πήρε φωτιά σε όλα τα επίπεδα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 46' με πλασέ του Ρεζτσόβ και αφού είχε προηγηθεί σουτ από τον Τζέλο και επιτυχημένη απόκρουση του Ανδριόλα. Στο 63' οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη κέρδισαν πέναλτι ύστερα απο ανατροπή του Μπούγια απο τον Στουραίτη και αφού είχε προηγηθεί ψηλοκρεμαστή πάσα του Βασιλείου. Το 1-1 σημείωσε εύστοχα ο Σπυρόπουλος Π.

Από τη ομάδα εντείναν τις προσπάθειες τους για δεύτερο γκολ, έβγαλαν επιθέσεις χωρίς όμως την μεγάλη φάση. Βέβαια και οι φιλοξενούμενοι θέλησαν στο διάστημα αυτό να χτυπήσουν στην κόντρα χωρίς κάτι το ιδιαίτερο και μέσα σε όλα ο διαιτητής Περράκης σφύριξε την λήψη πέντε λεπτά νωρίτερα και μη κρατώντας ούτε λεπτό καθυστέρησης. Οι διαμαρτυρίες ήταν έντονες από όλους.

Μέτρια η διαιτησία του Περράκη, καλοί οι βοηθοί Ακριβός, Τσολακίδης.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Τρακόσης, Παπαιωάννου, Γαλανός (55' Παππάς), Μπούγιας, Κλωνάρης (75' Δαυίδ), Σπυρόπουλος Π., Μανάρας, Παναγιωτόπουλος (58' Σπυρόπουλος Χ.), Βασιλείου, Κουνάδης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ: Στουραίτης, Δούκας, Παπαδόπουλος, Καρίτζης, Γιάκας, Μηλιώνης, Ρεζτσόβ, Λέκκας, Δασκαλάκης (17' Κάσσος, 71' Κωνσταντίνιδης), Τζέλο, Κίτσιος (88' Κολιοπάνος)