Σπουδαίες στιγμες

Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2014

Ολε ολε ολε...!!!!

Κατέκτησε δίκαια το τελικό του Γ' γκρούπ νικώντας τα Μελίσσια με 4-3 (Video).

"Ολε Ολε Ολε..!!!" επιφωνήματα χαράς και ικανοποίησης ακούστηκαν από την ομάδα Νέων που νίκησε πιό εύκολα από ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα τα Μελίσσια με 4-3 και κατέκτησαν δίκαια τον τελικό του Γ΄ Ομίλου του Χριστουγεννιάτικου Τουρνουά της Ε.Π.Σ.Α. Αυτή η ομάδα είναι το κάτι άλλο για την περιοχή του Καματερού με την ποιότητα που την διακατέχει, με την σοβαρότητα που δείχνει σε κάθε ματς αλλά την ικανοποίηση που δίνει σε κάθε φίλο της ομάδας.

Στο α΄ημίχρονο η ομάδα έπιασε καλό ρυθμό όχι όμως από το γνωστό της παιχνίδι της ωστόσο έλεγξε τον ρυθμό και πήγε με σκορ 2-1 στα αποδυτήρια καθώς και μια επιτυχημένη απόκρουση πέναλτι στο 22'.
Στο β' ημίχρονο η ομάδα...ξέφυγε, πήγαινε πρώτη στην μπάλα, είχε τρομερές δυνάμεις και απέσπασε δίκαια τα θετικά σχόλια των "φιλοξενούμενων οπαδών.
Τα γκόλ σημείωσαν οι Τσιργιώτης(2) , Lame και Μπελάλης.

Το μόνο αρνητικό στην υπόθεση ήταν το γήπεδο, εντελώς μικρός o αγωνιστικός χώρος -κίνδυνος για τραυματισμούς-, όπως και συρματοπλέγματα παντού.