Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014

Αγχώδης νίκη με 1-3 επί του Εθνικού Αστέρα.

Έκανε τα εύκολα δύσκολα κόντρα σε ένα αδύναμο αντίπαλο.

Αγχώδης νίκη σημείωσε η ομάδα με 1-3 επί του Εθνικού Αστέρα μέσα στην Καισαριανή. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη κατέβαλλαν δύσκολα τον ουραγό Εθνικό Αστέρα ένεκα του τέρματος που σημείωσαν πρώτοι οι γηπεδούχοι και γέμισε με άγχος την ομάδα αλλά και της απουσίας παικτών λόγω τραυματισμών από την επιθετική γραμμή. Μια άλλη παράμετρος του κακού α' ημιχρόνου από την ομάδα ήταν ο βαρύς αγωνιστικός χώρος που δυσκόλευε τις κινήσεις των παικτών.
Το α' ημίχρονο κύλισε με την ομάδα να έχει κατοχή μπάλας και να προσπαθεί κυρίως με τον Παναγιωτόπουλο να πλαγιοκοπεί με σέντρες. Το αποτέλεσμα δεν ήταν και το καλύτερο καθώς οι αντίπαλοι αμυντικοί όντας καλά στημένοι έδιωχναν εύκολα. Οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν με κάθετες μπαλιές να διασπάσουν την άμυνα και κατάφεραν στο 19' να κερδίσουν πέναλτι με τον Μπίνα ύστερα από άστοχη έξοδο του Σκαματζούρα. Βέβαια εδώ να τονίσουμε οτι καμιά επαφή δεν είχε ο τερματοφύλακας του Καματερού με τον αντίπαλο επιθετικό. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Στάνιος. Οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες στο 42' λόγω αποβολής του Κουκούλα με 2η κίτρινη.

Στο β' ημίχρονο η ομάδα ανέβασε απόδοση και έκλεισε στα καρέ του τον Εθνικό Αστέρα. Το άγχος όμως δυσκόλευε τις κινήσεις των παικτών και κάνανε τα εύκολα δύσκολα. Στο 60' ο Σπυρόπουλος Χ. έχασε σημαντική ευκαιρία καθώς το σουτ από καλή θέση απέκρουσε ο Λαινιώτης.
Τελικά η ισοφάριση ήρθε από διπλό σουτ του Σπυρόπουλου Χ. στο 66΄. Το 1-2 σημείωσε ο Κουνάδης με χτύπημα φάουλ από 30 μέτρα στο 80'. Ο ίδιος παίκτης μετά από  εκτέλεση κόρνερ στο 82' βρήκε τον Μανάρα στην μικρή περιοχή και με κεφαλιά ο τελευταίος έγραψε το τελικό 1-3.

Με τραγικά λάθη η διαιτησία του Γρίμμα, Φωτόπουλου, Δεληθοδωρή.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ; Λαινιώτης, Τζαλάκου, Κουκούλας, Πετρόπουλος Στ, Αδαμάκης, Μπακιρτζόγλου, Μουστόπουλος (35' Σερέπης 68' Πετρόπουλος Α.), Αγαπητός, Ριζόπουλος, Μπίνας, Στάνιος (80' Κίρλος)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Σκαματζούρας, Δαυίδ, Παπαιωάννου, Γαλανός, Παππάς (70' Τσιργιώτης), Κλωνάρης, Τρακόσης, Μανάρας, Σπυρόπουλος Χ.(80' Lame), Παναγιωτόπουλος, Λιόνας (64' Κουνάδης)