Disqus

Σπουδαίες στιγμες

Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014

Ελάτε να μας δείτε....

Αυτό βροντοφωνάζουν οι νέοι του Καματερού μετά και τη νέα νίκη με 2-0 επί της Χρυσούπολης (video).

Αυτή η ομάδα νέων σπάει το ένα ρεκόρ πίσω από το άλλο. Αξίζει να έρθουν οι φίλοι του Καματερού να παρακολουθήσουν αυτά τα παιδιά για το ωραίο ποδόσφαιρο που παίζουν. Βρίσκονται στην 1η θέση της βαθμολογίας του 6ου ομίλου με 25 βαθμούς ύστερα από 9 αγωνιστικές. Η ομάδα έχει σημειώσει 30 γκολ υπέρ και 10 κατά έχοντας μόνο μια ισοπαλία.
Το σύνολο του Λευτέρη Βελέντζα απέναντι στους αντιπάλους, ανέβασε στροφές κυρίως στο β' ημίχρονο και καθάρισε εύκολα το ματς, απέναντι σε ένα φιλότιμο σύνολο όπως είναι αυτό της Χρυσούπολης. Τα νεαρά παιδιά βρήκαν ρυθμό και ταχύτητα όπως είπαμε από το 46' και μετά. Δημιούργησαν φάσεις, τις οποίες και αξιοποίησαν στο έπακρο. Άξιο αναφοράς το 2ο γκόλ του Καματερού με σκόρερ το  Κώστα Τσιργιώτη, ενα γκολ στη κίνηση για το νεαρό άσσο που ξεσήκωσε τον κόσμο που έβλεπε το ματς.

Βέβαια το α' ημίχρονο κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα και για τις δυο ομάδες χωρίς σχεδόν καμιά φάση μπροστα στα καρέ των δυο τερματοφυλάκων. Ήταν ίσως το ποιο... κρύο ημίχρονο που έχει παιχτεί όπως ήταν και ο καιρός.

Το 1-0 σημειώθηκε στο 50' με πλασέ του Μποζά ύστερα από ωραία προσπάθεια και πάσα του Κλείντι. Ολα τα λεφτά το 2ο γκόλ στο 77' με την φωτοβολίδα του Τσιργιώτη.

Καλη η διαιτησία των Γενναίου και Σύριου, Θεοδωρόπουλου.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Δαρζεντάς, Πανούσης (85' Πουρπουτίδης), Διγώνης (85' Τανάς), Κουτσαί, Χαβέλλας, Τσιργιώτης, Μπελαλής (47' Κυρατζής), Καγιούλης, Lame (73' Τουραλιάς), Μποζάς (84' Σχοινάς), Κούρο (46' Μανωλόπουλος)
ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ: Παπαναγκος, Σκλαβενίτης, Φυτόπουλος, Διαμαντόπουλος, Τσίπης, Κώστας, Λεβενιός, Αλταντζής, Καψάλης (65' Αδάμ), Μανωλιός, Μπραιμάκος (75' Διοίλης).