Σάββατο 15 Νοεμβρίου 2014

Εξάσφαιροι οι νέοι του Καματερού.

Νίκησαν εκτός έδρας 2-6 τον Ολυμπιακό Λιοσίων.

Στην κορυφή παρέμειναν οι νέοι του ΠΑΟ Καματερού ύστερα από την εντυπωσιακή εμφάνιση και νίκη επί του Ολυμπιακού Λιοσίων με 2-6. Το συγκρότημα του Λευτέρη Βελέντζα δίκαια απέδειξε ότι βρίσκεται στη κορυφή του 6ου ομίλου με 22 βαθμούς αφού στο συγκεκριμένο ματς έκανε επίδειξη ισχύος με τα 6 γκολ που πέτυχε.

Οι νέοι του Καματερού "ζωγραφίζουν" στο γήπεδο με το μεστό και ουσιαστικό παιχνίδι που κάνουν με οποιοδήποτε αντίπαλο. Έχουν σοβαρότητα και την επιδεικνύουν, έχουν αυτοματισμούς στις κινήσεις, αλλά και αποτελεσματικότητα στις τελικές προσπάθειες που επιχειρούν.

Το αποτέλεσμα αυτό έχει φέρει την ομάδα στη πρώτη θέση της βαθμολογίας. Στο ματς τώρα η ομάδα μπήκε δυνατά και επέβαλε το ρυθμό της, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με τους Κλέιντι ( 9'  10' και 22'), Μανωλόπουλο (σουτ - άουτ 25'). Το 0-1 σημείωσε με πέναλτι ο Τσιργιώτης στο 32'.

Οι γηπεδούχοι όμως άντεξαν μόνο στο α' ημίχρονο, γιατί στο β' οι νέοι του Καματερού, πάτησαν γκάζι και κυριολεκτικά ζωγράφισαν στο γήπεδο. Ο Τσιργιώτης στο 49' με σουτ έξω από τη περιοχή έκανε το 0-2. Στο 52' ο Πανούσης με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Πρατικάκη γράφοντας το 0-3.

Οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν προσωρινά και στο 60' ο Αλεξανδρόπουλος πέτυχε με πλασέ το 1-3. Ενώ ο mirasmi σημείωσε με μακρινό σουτ στο 66' το 2-3. Ο Κλέιντι με εντυπωσιακή ενέργεια και προσπάθεια στο 70' πέτυχε το 2-4. Πέντε λεπτά αργότερα (75') ο Ραζάτος με κεφαλιά έγραψε το 2-5. Το τελικό 2-6 σημείωσε με πλασέ ο Σχοινάς στο 80'.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ: Πρατικάκης, Ντέμος, Mirasmi(76' Βουλγαρής), Κελαιδής(80' Στρατής), Σοφικίτης, Lialla, Σταφυλάς(57' Membelika, 65' Πουρνάρας), Παπαθεοδώρου, Θεοδωρόπουλος(59' Σκούρτης), Μπιμπιζάς, Αλεξανδρόπουλος(80' Ζαρκαδούλας)
ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Πλατανιάς(50' Καγιούλης Π.), Πανούσης, Διγώνης(69' Ταλαντζής), Κουτσαίς, Ραζάτος, Τσιργιώτης, Θεοδωρόπουλος(78' Κούρο), Μπελαλής(52' Τανας), Lame, Μποζάς(80' Πουρπουτίδης), Μανωλόπουλος(74' Σχοινάς)