Σπουδαίες στιγμες

Σάββατο 11 Οκτωβρίου 2014

Τρομερή ανατροπή οι Νέοι του Καματερού νίκησαν στο 90' με 2-1 την Κηπούπολη.

Με αντεπίθεση διαρκείας στο β' ημίχρονο γύρισαν το ματς.

Τα παιδιά του Λευτέρη Βελέντζα κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο στο 2ο ημίχρονο απέναντι σε μια δυνατή ομάδα όπως είναι αυτή της Κηπούπολης. Το ματς στο 1ο ημίχρονο κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα, λιγοστές επιθέσεις και για τις δυο ομάδες, λίγες γενικά φάσεις στα καρέ των δυο ομάδων. Ωστόσο σε μια άψογη κόντρα αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκόρ στο 34' με σουτ από το σημείο του πέναλτι με τον Λέσση.

Οι νεαροί παίκτες του Καματερού μπήκαν με "άγριες" διαθέσεις στην επανάληψη και επιβλήθηκαν ολοκληρωτικά του αντιπάλου τους. Στο 48' και 50' ο Κλέιντι έχασε σίγουρο γκολ, στο 50' ο Μποζάς το ίδιο. Η ισοφάριση ήρθε στο 64' με πλασέ του Δημητρόπουλου.  Από εκεί και πέρα ανέλαβε... δράση η διαιτησία του Ζούμη, στο 71' ακύρωσε κανονικό γκόλ του Κλέιντι ως επιθετικό φάουλ στο τερματοφύλακα της Κηπούπολης Αγγελόπουλο.
Από το διάστημα 70' - 85' με τα αλλοπρόσαλλα σφυρίγματα του "εκνεύρισε" τους παίκτες των δυο ομάδων με αποτέλεσμα το σκληρό παιχνίδι. Στο 83' έδωσε ως θέση οφσάιντ τον Αθανασόπουλο σε μια φάση που η συνέχεια της κατέληξε σε γκολ.
Η λύτρωση για το Καματερό ήρθε στο 90' με τον Θεοδωρόπουλο που έκανε το 2-1 με προβολή πάνω στη γραμμή.
Κακή η διαιτησία του Ζούμη, άριστοι οι βοηθοί Γενναίος, Μπαράκος.
ΠΑΟ Καματερού: Πλατανιάς, Καγιούλης, Διγώνης, Πανούσης, Ραζάτος, Ιωάννου, Θεοδωρόπουλος, Μποζάς(90' Μανωλόπουλος), Lame, Τσιργιώτης, Πανούσης (18' Δημητρόπουλος)
Κηπούπολη: Αγγελόπουλος, Μαντζιώρης (60' Παπαδημητρίου), Παπακωνσταντίνου (73' Οικονόμου), Ζαχαριουδάκης, Τσιτούρας, Σουχλερης, Αλεξόπουλος, Λέσσης, Κοσμόπουλος(67' Μπαβάρας), Κοτσίκος, Αθανασόπουλος