Τετάρτη 8 Οκτωβρίου 2014

Εφυγε με ισοπαλια 1-1 απο το Μπραχάμι το Καματερό.

Απίθανα πράγματα έγιναν στο 2ο ημίχρονο της συνάντησης Αγίου Δημητρίου - Καματερού.

Δυο τραυματισμοί - ο 2ος τρομακτικά σοβαρός - και μια λιποθυμία στην εξέδρα, το ματς έληξε ισόπαλο με 1-1 ωστόσο τα πάντα σκίασε ο σοβαρός τραυματισμός του παίκτη του Αγίου Δημητρίου Μαθά, που το πόδι του καρφώθηκε στο λασπωμένο τερέν γύρισε σε ορθή γωνία και κυριολεκτικά...  ανατρίχιασε τους πάντες που το είδαν.

Στη φάση αυτή και ενώ όλοι κοιτούσαν το άτυχο ποδοσφαιριστή, στην εξέδρα ένας φίλαθλος λιποθυμούσε. Οι υπόλοιποι φίλαθλοι πρόσφεραν τις πρώτες βοήθειες στο νεαρό φίλαθλο που συνήλθε. Αρνητικό σημείο η καθυστερημένη προσέλευση του ασθενοφόρου στο γήπεδο. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ενώ το ματς είχε λήξει ο παίκτης του Αγίου Δημητρίου ήταν ξαπλωμένος πίσω από το τέρμα σφαδάζοντας στους πόνους.
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΟ Καματερού είχε την κατοχή της μπάλας σε όλο το ματς παρολ'αυτα  με την έναρξη του β' ημιχρόνου οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 46'. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Καρζής γράφοντας το 1-0. Στο 60' οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ψαρρά (2η κίτρινη).  Στο 67' το Καματερό κέρδισε πέναλτι σε χέρι των αμυντικών του Αγίου Δημητρίου. Το εκτέλεσε άστοχα ο Μανάρας, στέλνοντας την μπάλα άουτ.
Το 1-1 έγινε στο 75' σε κεφαλιά του Μανάρα ύστερα από χτύπημα φάουλ του Κουνάδη.
Αριστη η διαιτησία των Γκάμαρη, Δόση και Μπαμπά.